Trendy 2018: motyw dżungli we wnętrzach

Trendy 2018: motyw dżungli we wnętrzach

Trendy 2018: motyw dżungli we wnętrzach

0
0

Motyw dżungli to trend już od jakiegoś czasu obecny w aranżacji wnętrz. Do tej pory jednak były to raczej drobne akcenty, głównie w postaci tekstyliów czy ozdobnych figurek. Wyraziste dodatki ożywiały stonowane, jasne wnętrza. Co przyniesie 2018 rok?

Egzotyczny total look

Rok 2018 przyniesie spore zmiany. Stosowane w świecie mody określenie total look jest tutaj jak najbardziej na miejscu. Motyw dżungli dalej pozostanie popularny, ale w zupełnie nowej odsłonie. To już nie drobne dodatki, ale całe wnętrza zaaranżowane tak, by wyglądem przypominać dżunglę. W skrócie: dominować będą intensywne barwy, odważne wzory, motywy tropikalnych kwiatów i zwierząt.

Ciemne, nasycone barwy, takie jak turkusy i zielenie, stworzą tło dla egzotycznych wzorów. Towarzyszyć im będą m.in musztardowy, limonkowy, czerwony, różowy, granatowy i niebieski – a więc wszystkie modne kolory roku z palety Pantone. Efekt? Ma być niczym w zaczarowanym ogrodzie – romantycznie, barwnie i tajemniczo.

Co ważne, aranżując w ten sposób wnętrze można bez problemu połączyć kilka trendów nadchodzącego sezonu – wspomniane już intensywne barwy, ale też modę na kwiatowe printy w rozmiarze XXL, czerwone meble, złote dodatki czy afrykańskie rzemiosło.

Trendy kontra rzeczywistość

Przeglądając katalogi czy szukając inspiracji w Internecie, często zachwycamy się najnowszymi trendami do tego stopnia, że natychmiast mamy ochotę wyrzucić wszystko i wyremontować całe mieszkanie.

Warto jednak mieć na uwadze, że trendy wnętrzarskie są niczym te w modzie – zmieniają się równie szybko. Chcąc za nimi nadążyć, musielibyśmy co roku remontować mieszkanie, pozbywając się większości mebli i dodatków… A przecież nie o to chodzi. Cała sztuka polega na tym, aby umiejętnie włączyć poszczególne elementy do dotychczasowej aranżacji. Jak zrobić to w przypadku motywu dżungli?

Na pewno trzeba uważać, aby nie popaść w przesadę. W katalogu widzimy jedynie wycinek wnętrza zaaranżowanego na potrzeby sesji. Zastanówmy się więc, co podoba nam najbardziej, a przede wszystkim – co pasuje do naszego mieszkania. Intensywnie zielone ściany, tapeta z motywem egzotycznej roślinności, kolorowe meble i wzorzyste dodatki wykorzystane w jednej aranżacji przytłoczą wnętrze, zwłaszcza jeśli pomieszczenie jest niewielkie.

Dużo łatwiej mają osoby, które właśnie urządzają nowe mieszkanie, ponieważ nie muszą brać pod uwagę aktualnego wystroju. Jednak nawet najpiękniej i najbardziej oryginalnie zaaranżowany motyw dżungli w końcu się znudzi – to zupełnie normalne. Jeśli zatem lubimy podążać za trendami, lepiej postawić na dość stonowane, neutralne wnętrze i bawić się dodatkami.

Solidne drzwi, drewniana podłoga, jasne, szare lub skórzane meble – to uniwersalna baza, którą bez trudu wykorzystamy w wielu aranżacjach.

Jeśli zależy nam na motywie dżungli w wersji maxi, możemy zdecydować się na pokrycie jednej ściany tapetą w egzotyczny print, a pozostałe pomalujmy na jeden z modnych kolorów (najlepiej, aby powtórzył się też na tapecie). Dopasujmy do tego tekstylia. Aranżację uzupełnią olbrzymie egzotyczne rośliny oraz klatka z papużkami.

Motyw dżungli wersji mini to przede wszystkim dodatki – poduszki, grafiki, kilka modnych akcesoriów oraz rośliny.

Najbardziej popularny trend ostatnich sezonów to szary narożnik bądź szara sofa – wymienione dodatki będą świetnie komponowały się ze starym kompletem wypoczynkowym.

Co pasuje do motywu dżungli? Złote dodatki, beton, bambus, wiklina, drewno, czarna farba tablicowa, szare meble oraz intensywne kolory. Jeśli chodzi o rośliny, w ten trend perfekcyjnie wpisuje się najmodniejsza obecnie monstera. Poza tym świetnie prezentować się będą zamiokulkasy, storczyki, palmy, sanseverie. Nie zapomnijmy o oryginalnych doniczkach, pasujących do wystroju.

tags:

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *